Ontdek de Hortus met de Plantzoeker
De Hortus botanicus Leiden herbergt een unieke collectie planten van over de hele wereld. Met de Plantzoeker kun je een selectie van deze botanische schatten ontdekken en meer leren over hun herkomst, kenmerken en bijzondere verhalen.
Let op: deze online verkenner toont slechts een deel van de collectie. Voor een volledig overzicht van alle planten in de Hortus kun je terecht op hortusleiden.gardenexplorer.org.

Oostenrijkse den
Pinus nigra var. nigra
Familie | Pinaceae (Dennenfamilie) |
---|---|
Verspreiding | Zuidoost-Europa |
Levensvorm | Conifeer |
De Oostenrijkse den is afkomstig uit Oostenrijk, Midden-Italië, de Balkan en Anatolië, en komt daar nog steeds in uitgestrekte dennenbossen in het wild voor. De Den in de Hortus werd al in de 19e eeuw geplant. Het is één van de mooiste bomen in de Hortus en dat komt vooral door de breed uitgegroeide kroon. De kale bruine twijgen en de helderbruine knoppen bevatten veel plakkerig hars. De Oostenrijkse den kan tot wel 50 meter hoog worden. De naalden van de Oostenrijkse den staan in bundels van 2. De naalden zijn stijf, dik, donkergroen en kunnen tot wel 16 cm lang worden. De kegels van deze den zijn eivormig en gepunt. Zij worden 5 - 8 cm lang en hangen aan de takken.
Locaties:
- 09. Notenveld
- Voormalige Clusiustuin