Datum
21 juni
Vier de langste dag van het jaar

Datum
21 juni
Tijd
19:30
Locatie
Tuin
Prijs
€ 14,00
Op 21 juni viert Hortus botanicus Leiden de Midzomernacht, de langste dag van het jaar. Tijdens de Midzomernacht is de tuin tot laat open en kun je genieten van een rijk programma vol muziek, theater en kunst. Dwaal door de tuin op je eigen tempo, ontdek verrassende optredens tussen de bomen en kassen, bezoek de tentoonstellingen, en ervaar de magie van de midzomer in het groen.
De kaartverkoop voor de Midzomernacht is gestart!
Bestel hier je ticket
De Midzomernacht begint om 19.30 uur en eindigt om 23.00 uur. Laatste entree: 22.30 uur.
Ticketprijzen:
Entree Midzomernacht - volwassene 14 euro
Entree Midzomernacht - kinderen (4 t/m 18 jaar) 6 euro
Alleen geldig op de avond van Midzomernacht, 21 juni 2026. Museumkaarten en/of andere kortingskaarten zijn voor dit evenement niet van toepassing.
Informatie volgt.
Big Band Oegstgeest bestaat uit twintig enthousiaste muzikanten die samen Swing-, Jazz en Popmuziek spelen met pit! Met een unieke combinatie van saxofoons, trompetten, trombones, een ritmesectie, zang èn dwarsfluiten spelen wij alles van Adele, Michael Bublé en Bruce Springsteen tot Count Basie, Herbie Hancock en Glenn Miller.
De opkomende Nederlandstalige artiest Fenster brengt een fris geluid: lief, zacht en groots tegelijk. Hij schrijft persoonlijk. Over jezelf leren zijn, het omgaan met verlies en zijn eeuwige zoektocht naar verbinding. Met mooie verhalen die je alleen aan je dagboek toevertrouwt en tracks die klinken alsof ze voor stadions gemaakt zijn. Na een deelname aan het tv-programma Talent Unplugged en de release van zijn nieuwe EP: 'Op open water’ is dit je kans om Fenster live te zien.
Met rake teksten neemt R&B/soulzangeres Yudith je mee in haar wereld. Ze bezingt liefde, vrouwelijke kracht en de lessen die het leven haar leert. Met haar speelse, expressieve en warme sound creëert ze een ontwapenende performance die hand in hand gaat met kracht en kwetsbaarheid. Elke show opnieuw weet ze haar publiek te raken en te inspireren.
Antje Krook maakt een vooruitstrevende mix van ska, reggae en nederpop: oude muziek in een modieus jasje, zowel nostalgisch als vooruitblikkend. In 2024 wonnen zij de Nobel Award, dé prijs voor opkomend muzikaal talent in de regio, en dat is geen toeval. Met speelse teksten, dansbare ritmes en een onweerstaanbare podiumpresentatie weet de band ieder publiek in beweging te krijgen. Hun muziek is een ode aan de Nederlandse popgeschiedenis, maar altijd met een frisse, eigen twist.
Bloei is een kleurrijke voorstelling, gebaseerd op volksverhalen van over de hele wereld, van Nieuw-Zeeland tot Frankrijk, van Portugal tot Brazilië. De verhalen werden opgetekend en gebundeld door de Vlaamse cultureel antropologe Marita de Sterck en in overleg met haar vrijelijk gedramatiseerd door artistiek leider Jos Nijhof.
Fields of Wonder brengt een poëtische performance geïnspireerd op oude midzomerrituelen. In een verstilde bewegingsvorm, geworteld in de Japanse Butoh, komen natuur, ritueel en dans samen. De voorstelling verkent thema’s als verwondering, verbondenheid en vergankelijkheid, en laat het publiek de Hortus op een nieuwe, zintuiglijke manier ervaren. Zo ontstaat een intieme ontmoeting tussen lichaam, emotie en de natuurlijke omgeving.
Tijdens Midzomernacht in de Hortus wandel je bloemenmeisjes op stelten tegen het lijf. Ze bewegen zich door de tuin en duiken onverwacht op tussen het groen. Je kunt ze opzoeken, even met ze praten en samen op de foto gaan. Leuk om te ontdekken terwijl je door de Hortus struint.
Gedurende de avond verplaatst dit stille figuur zich langzaam door de tuin. Soms lijkt het onderdeel van het groen, tot het ineens tot leven komt. Houd je ogen open terwijl je rondwandelt en ontdek waar het standbeeld zich op dat moment bevindt.
In korte schetsmomenten wandel je samen door de tuin en teken je steeds op een andere plek. De workshop start bij de Ginkgo en is geschikt voor iedereen die graag tekent en kijkt.
Starttijden: 19.30 uur en 20.30 uur
Deelname is beperkt: vol = vol.
Bij een korte rondleiding naar de koepels van de Oude Sterrewacht. Een medewerker neemt je mee naar boven en vertelt over deze bijzondere plek.
Reserveren is niet nodig, maar vol = vol.
Meld je bij het bezoekerscentrum van de Oude Sterrewacht om mee te gaan.
Bij de imkers van de Hortus, Fred & Jack, kun je tijdens Midzomernacht zelf aan de slag. Rol een kaars van bijenwas en bekijk hoe Fred een bijenkorf vlecht en leer meer over deze ambachten. Loop langs en schuif aan zolang er plek is.
Verspreid door de Hortus kom je verhalenvertellers tegen: tuinmedewerkers en vrijwilligers die je meenemen in de verhalen van de tuin. Ze vertellen over bijzondere planten, bloeiers, historische weetjes en andere leuke feiten. Blijf even staan, luister mee en leer de Hortus op een andere manier kennen.
In Planten & Planeten maak je een reis door tijd en ruimte: van de oerknal tot het jaar 2125 en nog veel verder. Verwonder je over wat wetenschap, kunst en natuur kunnen vertellen over de ontwikkeling van het leven op planeet aarde. Ontdek de biologie en de sterrenkunde: van stuifmeel tot sterrenstof, van planten tot planeten!
Kies een taal